fbpx
 v kategorii: Motivace a Podnikání

Chci začít s podnikáním odkudkoliv

Nejčastěji se setkávám s lidmi, pro které je těžké zvolit si vlastní dráhu online podnikání. Vědí, že by rádi něco zkusili, ale něvědí co.

Řekla bych, že k nám tato myšlenka často přichází z venčí, kdy vidíme ostatní, jak mohou cestovat po světě, a nebo být doma s rodinou. A chceme to taky.

První krok je uvědomění, že si přejeme mít tuto volnost a svobodu. Druhý je přijít na to, co vlastně chceme dělat.

Pojďme to společně odhalit

Jsem názoru toho, že podnikání chce opravdu trpělivost, čas a hlavně uvědomění si, že člověk prochází cestou, která se neobejde beze změn. Opravdu ne. Proto se nebraňte pocitu, kdy nevíte, co přesně chcete dělat. Ono to přijde časem. Stačí koukat kolem sebe a hledat skryté možnosti a potenciál vašeho podnikání.

Říká se, že podnikání tě musí bavit

Podle mě to nestačí, teda určitě to nestačí. Když se na to podívám z mého pohledu, tak mě baví spousta věcí, ale živit bych se tím opravdu nemohla, třeba vaření. A to je právě ono. Není to pouze o tom najít to, co nás baví, ale najít to, v čem jsme opravdu dobří. Říká se to snadno, já vím. Zkuste ale popřemýšlet, kdy vás někdo za něco pochválil a nebo kdy jste opravdu cítili, že jste vytvořili něco, co se ostatním líbilo.

Vezmi si čistý papír, na kterém si vytvořte dvě kolonky

Silné stránky a slabé stránky. Je to základní metoda, která je velmi jednoduchá a přesto tak účinná. Není důležité se zaměřit na naše slabé stránky, ty nechejte někde v pozadí. Zaměřte se raději na ty silné a z toho poté budeme vycházet.

Pokud máme své silné stránky napsané a víme, co nás baví, můžeme začít přemýšlet, jak to přenést do světa podnikání. Není to pouze o tom hledat něco, co na trhu už je, a snažit se dělat to samé. Trik je v tom najít skulinku, kde toho ještě není moc a začít tam. Pro začátek je dobré si udělat průzkum trhu, abychom věděli, zda o náš produkt či službu budou mít lidé zájem.

Nehledej, v čem bys mohl podnikat. Vytvoř si vlastní podnikání.

Neumím kreslit ani programovat, co mám tedy dělat?

Přijde mi, že spousta lidí si stále myslí, že když nemá “klasický” talent, tak nemůže podnikat. To není pravda. Můžete mít skrytý talent, o kterém ani nevíte. Třeba umíte naslouchat a nebo jste skvělý řečník, jdou vám strategie, marketing, nebo máte skvělý osobní přístup k lidem. Může to být cokoliv a na tom se dá stavět. Jenom se toho nebát.

Podnikání si můžeme vymyslet. Záleží na naší fantazii. Když se podíváme na blogery, jsou krásným příkladem toho, jak se z vášně k čemukoliv dá udělat podnikání.

Dříve, když někdo začal psát blog, bylo to z toho důvodu, že chtěl s ostatními sdílet vlastní myšlenky. Až postupem času mu z toho mohlo vyvinout něco víc. Chtělo to ale čas a pevnou vůli. Nejdřív si člověk musí vytvořit důvěru.

Nevzdávej to

Podnikání je běh na delší trať a bude to stát jak čas, tak nějaké to úsilí. Proto tak často zmiňuji, že nejde pouze o to podnikat z domova, či cestovat po světe.  Musí vás to podnikání bavit.

Často se setkávám s lidmi, kteří vědí, že chtějí cestovat a mít svobodu a je jim jedno, co u toho budou dělat. Jedno to bohužel není. Pokud vás vaše práce na dálku nebude bavit, změní se váš život z geografického vězení na vězení vnitřní. A to je snad ještě horší.

A proto

Zkoušejte nové věci, účastněte se různých kurzů (já jsem třeba zkoušela virtuální asistentku). Choďte mezi lidi, kteří dělají to, co chcete dělat i vy (najdete tak spoustu inspirace a spousty inspirativních lidí). Nebojte se networkingových akcí.

Recommended Posts

Leave a Comment